Młyn Zbożowy w Szadku

Nasz Młyn

Młyn Łaszkiewicz sp. z o.o. – znany po prostu jako Młyn Szadek – to jeden z największych w regionie łódzkim producentów mąki pszennej i żytniej. W naszej ofercie znajdują się mąki detaliczne: najbardziej znana i ceniona wśród klientów mąka Szadkowska typ 480, a także mąka Tradycja typ 480, Tortowa typ 450, mąka krupczatka i kasza manna. Ponadto produkujemy mąki przemysłowe (piekarnicze, makaronowe, ciastkarskie) oraz mąki specjalistyczne.

Jesteśmy firmą rodzinną, czerpiącą z doświadczeń wielopokoleniowej tradycji młynarskiej. W obecnej formie funkcjonujemy od 1993 roku, a historia młynarska w naszej rodzinie trwa nieprzerwanie od 1921 roku.

W codziennej pracy szczególną uwagę zwracamy na właściwy dobór ziarna do przemiału, dzięki czemu nasze mąki zachowują wyśmienite walory smakowe i wypiekowe. Wiemy, że codziennie trafiają one do kuchni i na stoły wielu Polaków – to dla nas powód do dumy, ale i wielka odpowiedzialność!

Co wyróżnia Młyn w Szadku?

  • Naturalne metody produkcji

W procesie produkcji nie używamy polepszaczy ani chemicznych dodatków. Stabilizacja mąki odbywa się poprzez dobór odpowiednich pszenic, które skupujemy od krajowych oraz europejskich żniwiarzy. Prowadzimy lekki przemiał z rozsądnym wyciągiem.

  • Najwyższa jakość produkcji

Proces produkcji naszej mąki został poddany audytowi przez akredytowaną jednostkę certyfikującą Global Quality i uzyskał certyfikat IFS Food. Nasze flagowe produkty – mąka pszenna Szadkowska oraz mąka żytnia Szadkowska – posiadają certyfikat „Jakość Tradycja”. Certyfikat ten otrzymują wyłącznie produkty wyróżniające się tradycyjnym składem, sposobem wytwarzania oraz szczególną jakością wynikającą z ich tradycyjnego charakteru. Młyn Szadek kilkukrotnie otrzymał również nagrodę „Diamenty Forbesa” wśród firm rodzinnych.

  • Elastyczność

Dzięki sprawnie działającemu działowi logistyki oferujemy transport naszych produktów. Jesteśmy w stanie błyskawicznie reagować na potrzeby klientów i natychmiastowo realizować zamówienia.

  • Rodzinna atmosfera

Jesteśmy firmą rodzinną – właściciel Arkadiusz Łaszkiewicz należy do czwartego pokolenia młynarzy w rodzinie. Wielu pracowników jest z nami związanych od kilkudziesięciu lat – to właśnie ludzie są największą wartością naszego Młyna!

Nasze cele

Chcemy cały czas dostarczać klientom naturalne produkty najwyższej jakości, szerzyć wiedzę na temat zdrowego żywienia, a także nieustannie rozwijać nasz Młyn – co przekłada się na budowanie rozpoznawalności marki oraz zaufania klientów.